Παρασκευή 4 Μαρτίου 2011

Φιλικός αγώνας: Επισκοπή - Πλατανιάς 0-2

Την ευκαιρία να "ξεμουδιάσουν" και να διατηρηθούν σε ρυθμούς αγώνων είχαν την Παρασκευή οι παίκτες του Πλατανιά στο φιλικό ματς, με τη δεύτερη της βαθμολογίας του περιφερειακού πρωταθλήματος, Επισκοπή.

Η πρωτοπόρος ομάδα της Φούτμπολ Λιγκ 2 επικράτησε με σκορ 2-0 (το παιχνίδι έγινε στην Επισκοπή), χάρη σε ισάριθμα τέρματα του πρώτου σκόρερ της, Νίκου Κατσικοκέρη.
Το 1-0 έγινε στο 65ο λεπτό, με τον Κατσικοκέρη να σκοράρει μετά από πάσα του Ιγκόρ Μιρτσέτα.
Το 2-0 έγινε στο 90ο λεπτό, όπου ο Κατσικοκέρης και πάλι, αξιοποίησε την ασίστ του Στέλιου Μπαξεβάνη.
Η χανιώτικη ομάδα είχε και δοκάρι στο 62ο λεπτό με τον Μαρτσάκη, σε σέντρα σουτ που επιχείρησε.
Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό σε γενικές γραμμές και είχε ρυθμό. Η Επισκοπή που έπαιξε κυρίως αμυντικά ήταν ανταγωνιστική. Ο Πλατανιάς δημιούργησε αρκετές φάσεις μπροστά στην εστία των Ρεθυμνιωτών. Ευνόησε και το γεγονός ότι δεν έβρεξε.
Ο Τίμος Καβακάς έκανε συνολικά 6 αλλαγές, ενώ 9 έκανε ο Χρήστος Βασιλείου.

Ο Πλατανιάς ως γνωστόν δεν αγωνίζεται την Κυριακή (παίρνει ξεκούραστα τους τρεις βαθμούς της νίκης με τον Κεραυνό Κερατέας) και στρέφει το ενδιαφέρον του στο παιχνίδι με τον ΑΟ Χανιά, που θα γίνει σε 10 ημέρες, στο γήπεδο του Μάλεμε.(neatv.gr)