Παρασκευή 29 Απριλίου 2011

ΠΟΑ : Φιλική τεσσάρα επί του Αετού

image

Σε καλή αγωνιστική κατάσταση παρουσιάστηκαν οι παίκτες του ΠΟΑ μετά τα ρεπό του Πάσχα.

Οι παίκτες του Μανόλη Πατεμτζή κέρδισαν με 4-1 τον Αετό Ανωγείων σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο Ατσαλένιο, ικανοποιώντας με την απόδοσή τους την τεχνική ηγεσία.

Αντίθετα οι φιλοξενούμενοι που δεν είχαν εναλλακτικές λύσεις, έγιναν εύκολη λεία για τους γηπεδούχους. Οι “πράσινοι’ προηγήθηκαν 2-0 στο ημίχρονο με τέρματα των Σεραφειμίδη, Γιακουμάκη Γ. του Εμμ.

Ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στην επανάληψη χάρη στα γκολ που σημείωσε ο Μπαδιεριτάκης.

Προσωρινά σε 3-1 μείωσε για τον Αετό ο Βλαστός.

Ο ΠΟΑ αγωνίστηκε στο πρώτο μέρος με τους Σινάνη, Βρετό, Χαλκιαδάκη Α., Οικονομάκη, Γιακουμάκη Γ. του Ν., Ανυφαντάκη, Κατσούλη, Συσκάκη, Καστελιανάκη, Γιακουμάκη Γ. του Εμμ., Χατζηανδρέου ενώ στην επανάληψη χρησιμοποιήθηκαν και οι Τριανταφύλλου, Πετράκης, Καπετανάκης, Μπαδιεριτάκης.

ΑΕΤΟΣ: Μπροκάκης, Μουρτζάκης, Μανιαδάκης, Χριστοφής, Καπιζιώνης, Σταυρακάκης, Σφακιανάκης, Γεωργαλής, Νικηταράς, Βλαστός, Χαραλαμπάκης. Οι παίκτες του ΠΟΑ θα πάρουν διήμερο ρεπό μετά τη σημερινή προπόνηση και τη Δευτέρα θα ξεκινήσουν την προετοιμασία για την τελευταία αγωνιστική υποχρέωση στο πρωτάθλημα με αντίπαλο την Επισκοπή.(patris.gr)