Τρίτη 1 Νοεμβρίου 2011

Πέρασε η Επισκοπή στο Κύπελλο

Η Επισκοπή πέρασε στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ρεθύμνου, αφού επικράτησε με 2-0 του Αρκαδίου Αγγελιανών.
Η ομάδα του Γιώργου Ξηράκη  κατόρθωσε να ανοίξει το σκορ στο 32ο λεπτό με σουτ του Ταμάμη και να διπλασιάσει τα τέρματα με τον Γωνιωτάκη με όμορφη εκτέλεση φάουλ στο 62’.
 Στο 22’  ο Ταμάμης σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Παπαδάκη και τρία λεπτά αργότερα τον μιμήθηκε ο Κεφαλούκος.
Επισκοπή: Νικηφόρος, Σουμπασάκης (57’ Ζαμπετάκης), Μανταδάκης, Μαραθιανός, Μποτωνάκης, Χνάρης (77’ Μπαστάκης), Γωνιωτάκης, Κεφαλούκος, Ταμάμης, Κοζανίδης, Μουρτζανός (69’ Αντιασβίλι).

Αρκάδι Αγγελιανών : Παπαδάκης, Μ. Κατσαμάς (53’ Παπαθανασίου), Τσακάλης, Κανακάκης, Σαρρής, Θεοδωρομανωλάκης (85’ Τσέλιος), Τσαπόκου, Κοσκινάς, Εκιζασβίλι, Τζαγκαράκης, Γαβράς (71’ Τζαγκαράκης).